17 augustus 2019 - 18:40 - Economie
Marokko blijft zich bewapenen om het grondgebied te beschermen. Het koninkrijk heeft sinds het begin van het jaar flink geïnvesteerd in de aankoop van wapens, militaire voertuigen, veiligheidssoftware en opleidingen in de Verenigde Staten.
Volgens een nieuw document van de Amerikaanse autoriteiten waarvan Medias24 een kopie bezit, heeft Marokko meerdere aankopen gedaan voor zijn haven-, lucht- en grensplatforms, evenals voor de interne veiligheid van het land.
Marokko kocht sinds het begin van het jaar scanners, satelliet- en radiocommunicatieapparatuur, materieel gebruikt in de strijd tegen het terrorisme en bomaanvallen, geavanceerde bewakingsapparatuur enzovoort.
Het koninkrijk investeerder onder meer in 222 Abrams tanks, meerdere F16 gevechtsvliegtuigen, 25 Apache helikopters (1,25 miljard dollar), 126 M1A1 tanks (750 miljoen dollar), 300 raketwerpers en 1800 raketten (180 miljoen dollar) en meerdere helikopters van het type C-130 en CH-47D.
Wetenswaardig is dat het budget van het leger 3,9 miljard dirham zal bereiken in 2022.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Spaanse bedrijven dreigen Marokko te verlaten
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko