3 september 2013 - 12:19 - Marokko
Een veerboot werd zondagochtend, op de oversteek tussen Tanger en Tarifa, gedwongen om een tijd op zee te stoppen, omdat het onbewust een vluchtelingenboot meesleepte.
Het incident zorgde voor onrust onder de passagiers, die dachten dat de boot een technisch probleem had. De kalmte kwam pas terug na een uitleg van de bemanning over de aanwezigheid van vluchtelingen.
In het bootje zaten vier Marokkanen en zeven sub-Sahara Afrikanen, meldt een bemanningslid aan Akhbar Al Yaoum. De illegale migranten weigerden aan boord van de ferry te komen, uit angst te worden uitgeleverd aan de Spaanse autoriteiten.
Twee Marokkanen sprongen zelfs in het water in een wanhopige poging om de haven van Tarifa al zwemmend te bereiken. Beiden werden opgepikt door de Spaanse kustwacht.
In maart was een bemanningslid van de Marokkaanse ferry Bissat, overleden nadat hij twee vluchtelingen van de verdrinkingsdood had gered.
Infrastructuur Tanger faalt: wegen vol scheuren
Extra kosten dreigen voor Ryanair-reizigers in Marokko
Heldhaftige Khalid (12) redt meisje uit sloot in Nederland
Zo ziet de nieuwe HSL Kenitra-Marrakech eruit (video)
Wilde bebouwing wint terrein in Casablanca
Hakim Ziyech niet opgeroepen, Walid Regragui zegt waarom
Infrastructuur Tanger faalt: wegen vol scheuren
Extra kosten dreigen voor Ryanair-reizigers in Marokko
Zo ziet de nieuwe HSL Kenitra-Marrakech eruit (video)
Wilde bebouwing wint terrein in Casablanca
Diefstallen tijdens de Ramadan: Marokkanen verontwaardigd
Grote energiedeal: Marokko en Israël aan de slag bij Canarische Eilanden
Bewoners Rabat: "Intimidatie en druk bij ontruiming panden"
Marokkaanse TikTokster onder vuur na sohour-video