12 juni 2014 - 18:40 - Economie
Casablanca is de tweede stad met het hoogste potentieel voor inclusieve groei in Afrika, volgens de 2014 African Cities Growth Index van Ecofin.
Om de index op te stellen houdt Ecofin rekening met verschillende criteria, waaronder de BBP-groei per hoofd van de bevolking, de kosten en het verbruik van huishoudens, de strijd tegen corruptie, de doeltreffendheid van de regering en de sociaal-politieke stabiliteit van het land.
De economische metropool van Marokko is tweede in de index net na Accra in Ghana. Freetown in Sierra Leone bezet de derde plaats in de ranking Afrikaanse steden met het hoogste potentieel voor inclusieve groei.
Casablanca werd onlangs opgenomen in de 2014 Global Cities Index van opkomende steden met een hoog potentieel en door Weatherwise verkozen tot derde beste weerbestemmingen in de wereld.
Politie dacht dat hij in Marokko was, gezochte crimineel "Freaks" gevat in Antwerpen
Moord op leraar in Marokko, levenslang voor jonge dader
Woede in Marokko om geschrapte Ryanair-vlucht
Verdwaalde toerist gered in Marokkaanse bergen
Marokko zet Europees afval om in geld
Marokko aast op gevreesde K2 Black Panther Tank
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?
Risicovolle bankoperatie verijdeld in Marokko
Marokko volgt wereldmachten met stille lancering digitale dirham