26 maart 2024 - 07:00 - Economie
De Marokkaanse dirham is in de week van 14 tot 20 maart 2024 licht gestegen ten opzichte van de euro, met een waardestijging van 0,48%. Ten opzichte van de dollar daalde de dirham echter met 0,29%, meldt Bank Al-Maghrib.
In deze periode vonden er geen veilingen plaats op de valutamarkt. De officiële reserves van Marokko bedroegen op 15 maart 360,4 miljard dirham, een daling van 0,7% in een week en 0,9% in een jaar.
Lees ook: Zo ziet het nieuw geldbriefje van 200 dirham er uit (foto’s)
De interventies van Bank Al-Maghrib bedroegen gemiddeld 127,9 miljard dirham per dag. Deze bestonden uit 7-daagse voorschotten van 46,9 miljard dirham, langlopende termijnpenningen van 52,9 miljard dirham en gegarandeerde leningen van 28,1 miljard dirham.
Op de interbancaire markt daalde het gemiddelde dagelijkse handelsvolume tot 1,7 miljard dirham en de interbancaire rente bleef gemiddeld 3%.
Lees ook: Marokko klaar voor flexibele dirham
Het wekelijkse handelsvolume op de beurs steeg van 401,2 miljoen dirham naar 956,5 miljoen dirham, met de meeste activiteit op de centrale aandelenmarkt.
Marrakech: woede over taxi’s neemt toe
Olijfolie in Marokko: eindelijk een prijsdaling?
Officieel: Eid ul-Fitr op maandag 31 maart in Marokko
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Drugsbaas "El Pantoja" mogelijk ondergedoken in Marokko
Akash-NG: Marokko aast op topraketten
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko
Maroc Telecom en Inwi sluiten verrassende alliantie
Ryanair schrapt gedwongen vluchten naar Marokko
Hyatt opent nieuwe hotels in Marokko
Marokko verplicht elektronische betaling tegen grondfraude
Airbus zet Marokkaanse onderdelen in alle vliegtuigen