25 maart 2018 - 18:20 - Marokko
Marokko wordt al maanden opgeschud door een schandaal over de aanwezigheid van giftige stoffen in thee. Ondanks pogingen van de warenautoriteit ONSSA om gerust te stellen blijkt nu dat Europa meerdere ladingen in Marokko ingepakte thee hebben geweigerd.
Volgens Assabah werden tussen 2012 en 2017 maar liefst zeventien ladingen thee uit Marokko geweigerd vanwege hun abnormaal hoge pesticidengehalte. De laatste geweigerde lading dateert van oktober vorig jaar. De Spaanse autoriteiten ontdekten toen sporen van verboden pesticiden in de thee. Dezelfde stof, met name Antrachinon, werd ook in 2016 in ladingen thee uit Marokko gevonden.
Frankrijk weigerde eveneens meerdere ladingen groene thee tussen 2013 en 2015, ditmaal door de aanwezigheid van een andere insecticide, Imidacloprid.
In een lang dossier over het schandaal had TelQuel onlangs de aanwezigheid van 27 pesticides bevestigd in in Marokko verkochte thee. De analyses waren toen door een onafhankelijk Europees laboratorium uitgevoerd.
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"