24 april 2014 - 14:00 - Marokko
De Franse luchtmacht heeft aan Marokko drie jachtvliegtuigen van het type Mirage F1B geschonken. De toestellen zullen dienen voor de opleiding van Marokkaanse piloten.
De gevechtsvliegtuigen werden door Frankrijk volledig gerenoveerd en gecontroleerd alvorens aan Marokko te worden gedoneerd. Ze hebben nu een 80% betere manoeuvrecapaciteit meldt Intelligence Online.
Marokko en Frankrijk hebben een militaire samenwerkingsakkoord voor de opleiding van piloten, waaronder de donatie van de drie Mirages valt.
In 2012 had Marokko zijn 27 Mirage F1 MF2000 toestellen volledig gerenoveerd. De Koninklijke Luchtmacht heeft een vloot van ruim zestig gevechtsvliegtuigen en helikopters, waaronder 24 F16 jachtvliegtuigen, die het land 2,5 miljard dollar hebben gekost.
Dounia Batma terug onder de spotlights
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"