26 november 2012 - 20:03 - Wereld
Een wooncomplex van 188 appartementen is in Amsterdam volledig aangepast aan de behoeften van moslims door Woningcorporatie Eigen Haard.
Tijdens de renovatie van het wooncomplex Koningsvrouwen in Bos en Lommer, werd rekening gehouden met de wensen van de bewoners, waarvan 85% moslim is.
De appartementen hebben een grote keuken dat met een schuifdeur is gescheiden van de woonkamer, zodat vrouwen en mannen hun eigen ruimte kunnen hebben. Een grote hal geeft toegang tot alle kamers en beschikt over een ingebouwde schoenenkast. Ook zijn er extra waterleidingaansluitingen voor de gebedswassing en satellietschotels die 800 internationale zenders leveren.
Deze halalwoningen zorgen voor een verhit debat in Nederland. Diverse politieke partijen, waaronder de extreem-rechtse partij van Geert Wilders, vinden dat dergelijke woningen niet in Nederland horen.
Zo zouden ze de integratie niet bevorderen en loopt men het risico van gettovorming bij de moslimbevolking.
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Algerije zwicht over Sahara voor herstel banden met Frankrijk
Zwitserse post spreekt nu ook Arabisch
EasyJet serveert tajine als dessert
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko