Zoeken

Heldhaftige Khalid (12) redt meisje uit sloot in Nederland

14 maart 2025 - 16:20 - Wereld

©

De 11-jarige Khalid Ahriouil heeft dinsdagmiddag een 4-jarig meisje gered uit het water in Bodegraven, Zuid-Holland, naast het gebouw van het Rode Kruis. Dankzij zijn snelle optreden is het meisje op tijd boven water gehaald en heeft het overleefd.

Khalid was op weg van de moskee naar huis om spullen voor zijn vader op te halen. Toen hij weer vertrok, zag hij in de verte kinderen bij het water spelen met een tak. Hij fietste over de brug en verloor de kinderen even uit het zicht. Vermoedelijk gebeurde het ongeluk op dat korte moment.

Lees ook: Marokkaans kind redt in extremis moeder in Spanje

Toen hij opnieuw langsreed, hoorde hij de kinderen om hulp roepen. In eerste instantie zag hij alleen de tak in het water liggen. "Ik wilde eigenlijk doorfietsen, maar toen riepen ze nog harder ‘help, help!’ en toen zag ik iets dat leek op haar haar net boven het water uitsteken,” vertelt Khalid.

Khalid twijfelde geen seconde, deed zijn jas uit en sprong in het water. Het meisje lag volledig onder water en Khalid moest al zijn kracht gebruiken om haar boven te krijgen. Omstanders kwamen snel te hulp. Het water was 1,50 meter diep en Khalid zelf is 1,60 meter. Een omstander belde 112. De politie en ambulance arriveerden snel. Even later landde een traumahelikopter voor medische ondersteuning. Het meisje is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

Lees ook: Marokkaanse held redt kind van ontvoering in Frankrijk

Khalid woont pas vier maanden in Bodegraven met zijn ouders. Tijdens het interview op de locatie was hij zichtbaar geraakt toen hij het moment navertelde. "Als ik haar niet had gered, had ik me heel slecht gevoeld," verklaarde hij.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team