31 januari 2025 - 11:20 - Wereld
Salah Hydaoui, een 36-jarige Marokkaan, heeft een kind gered uit de klauwen van een kidnapper in het Franse Bassens, nabij Bordeaux.
Salah zat op het terras van een café toen hij getuige was van de poging tot ontvoering. Een moeder stond met haar twee kinderen te wachten op de bus toen haar oudste zoon plotseling werd meegenomen door een onbekende man.
Lees ook: Jonge held redt gezin uit brandend pand in Tetouan
Gealarmeerd door de kreten van de moeder, aarzelde Salah Hydaoui geen moment en zette de achtervolging in. Hij wist de ontvoerder enkele meters verderop te overmeesteren. De man, die Engels sprak, werd teruggebracht naar het café in afwachting van de politie. De politie arresteerde de verdachte, een 27-jarige Pakistaanse man. Hij werd in hechtenis genomen en vervolgens opgenomen in een psychiatrische inrichting.
De heldhaftige daad van Salah wordt geprezen door buurtbewoners en lokale autoriteiten. Zijn familie hoopt dat hij een medaille zal ontvangen voor zijn moed en toewijding. "Als het iets anders was geweest, had ik de man niet aangeraakt. Maar er was een kind in gevaar", verklaarde Salah tegenover Actu.fr.
Lees ook: Marokkaan verhindert overval en wordt held in Spanje
Dit incident heeft veel onrust veroorzaakt in Bassens en omgeving. Ouders maken zich zorgen over de veiligheid van hun kinderen. De moeder van het kind, die erg geschrokken is, heeft haar dankbaarheid uitgesproken aan Salah. De jongeman, momenteel werkloos, hoopt dat zijn daad hem zal helpen om weer aan het werk te komen. Hij is uitgenodigd om zijn cv in te dienen bij een gemeente in de regio Bordeaux.
"Evacuatie Marokkanen Gaza opgeschort door militaire operaties"
Tragisch ongeval: aap doodt wandelaar in Marokko
Europese airlines mijden Algerijns luchtruim, kiezen voor Marokko
Marokkaanse functionarissen "bezitten miljarden" in het buitenland
Marokkaanse stad dupe fraude met onbebouwd grond
Marokko U17 pakt historische Afrika Cup na penaltythriller tegen Mali
"Evacuatie Marokkanen Gaza opgeschort door militaire operaties"
Europese airlines mijden Algerijns luchtruim, kiezen voor Marokko
VS wil Marokko en Algerije verzoenen
Britse tv-ster vanuit Marokko vrijgesproken van poging tot moord
Rel in België over "werkloze huiseigenaren" in Marokko
Marocchino: hoe Marokko onbewust Italië inspireerde
Bacha Coffee brengt ’ziel van Marokko’ naar Europa
Arrestaties in Nederland voor aanslag op woning drugsbaas Zakaria ’Piwi’ El Kasmioui