2 november 2019 - 17:40 - Marokko
Hirak-gevangenen en hun families hebben de handelingen van enkele demonstranten in Parijs die de Marokkaanse vlag hadden vertrappeld en verbrand, ferm veroordeeld.
De vereniging van Ahmed Zefzafi, vader van Hirak-leider Nasser Zefzafi, bericht dat de mensen die de Marokkaanse vlag in brand hebben gestoken noch de organisatie, noch de Hirak-gevangenen vertegenwoordigen.
"Onze houding was duidelijk tijdens de demonstraties, toen naar ons werd geluisterd, ten tijde van de rechtszaak en zelfs nu. We zitten al vele jaren onterecht gevangen.", zeggen de Riffijnse gevangenen in een verklaring die door Ahmed Zefzafi werd voorgelezen.
In dezelfde verklaring uitten de families van de activisten opnieuw de wens om hun kinderen "in een nabije toekomst vrij te zien".
De demonstratie in de Franse hoofdstad trok Hirak-aanhangers aan uit Frankrijk, maar ook uit Duitsland, België en Nederland om de dood van visverkoper Mohsin Fikri drie jaar geleden te herdenken.
Marokko: de virtuele trouwrage
EasyJet serveert tajine als dessert
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
Dounia Batma terug onder de spotlights
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten