16 maart 2024 - 19:00 - Sport
De 14-jarige Ilyes Bennane, voetbalbelofte van KRC Genk, verruilt de Belgische nationale ploeg voor die van Marokko.
De Marokkaanse voetbalbond (FRMF) selecteerde Ilyes Bennane voor het trainingskamp van de U15, waar hij zich zal voorbereiden op de interlands tegen Zambia.
Lees ook: Zware Klap voor Spanje: Ilias Akhomach kiest voor Marokko
Bennane, die in februari nog de jongste Belgische international ooit werd, vervult hiermee de droom van zijn vader. "Mijn vader wilde me altijd in het Marokkaanse shirt zien spelen," aldus de jonge middenvelder. "Toen de kans zich voordeed, heb ik geen moment getwijfeld."
De keuze voor Marokko is opvallend, aangezien Bennane tot voor kort uitblonk in de Belgische jeugdploegen. Zelfs Real Madrid toonde interesse in de talentvolle Genk-speler. "Het was een moeilijke keuze," erkent hij. "Uiteindelijk heb ik gekozen voor mijn roots en mijn hart."
Lees ook: Ilyes Bennane: 13 jaar en al international, een Belgisch-Marokkaans wonderkind
Bennane is niet de enige Belgisch-Marokkaanse speler op de lijst van de U15. Ayoub El Khalifi (Anderlecht), Mohamed Louhki (Moeskroen), Anass Akharaz (Standard Luik), Ilias Chair (Lierse Kempenzonen), Adam El Ouassi (OH Leuven) en Yassine El Kharchani (KV Mechelen) werden eveneens geselecteerd.
Spanje probeert speler van Marokko te stelen
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Lamine Yamal debuteert in Kings League
Spaanse bedrijven dreigen Marokko te verlaten
Hachim Mastour, een verloren talent
Zwitserse post spreekt nu ook Arabisch
Marokko kaapt Frans talent Ayoub Bouaddi weg
Azzedine Ounahi slachtoffer verkeersongeval
Hakim Ziyech krijgt kans op rentree bij Marokko
Marokko wint maar overtuigt niet: zorgen voor Afrika Cup 2025
El Aroui en Nador vechten om nieuw stadion
Marokkaanse bankier verduistert 100 miljoen dirham om voetbalclub te redden
Kylian Mbappé op vakantie in Marrakech (video)
Marokko steelt toekomstige sterren van Spanje en België