13 december 2023 - 13:00 - Marokko
In Marokko en met name in Casablanca, zorgen foodtrucks voor onvrede onder eigenaren van traditionele restaurants die nog herstellen van de gevolgen van de Covid-19 pandemie.
Sinds 2020 zijn deze rijdende restaurants toegestaan door de gemeente en zijn ze zeer populaire geworden in industriële zones, universiteitscampussen, opleidingscentra, administratieve wijken, openbare tuinen en stranden, meldt Maroc Diplomatique.
Lees ook: Traditionele cafés in oorlog tegen koffie trucks in Marokko
De gemeente Casablanca stelt specifieke eisen aan exploitanten van foodtrucks. Hieronder vallen het zichtbaar weergeven van het menu en de prijzen, het handhaven van een minimale afstand van één kilometer tussen foodtrucks, het strikt naleven van de geldende hygiënenormen (inclusief toegang tot water en elektriciteit, een koelkast, afvalbeheersysteem en roestvrijstalen apparatuur), en het verbod op het bereiden van gerechten met melk en zuivelproducten, evenals traditionele gerechten zoals couscous en tajine.
Lees ook: Ex-werknemer Koning Hassan II opent foodtruck in Frankrijk
Restaurant- en caféhouders in de regio Casablanca-Settat zijn niet blij met de huidige toestemming voor foodtrucks in de metropool. Ze vrezen voor oneerlijke concurrentie, met name fiscale ongelijkheid tussen traditionele restaurants en de nieuwe voedselwagens, wat zou kunnen leiden tot de sluiting van sommige etablissementen, meldt Le Matin. Deze cafés en restaurant proberen al maanden te herstellen van de gezondheidscrisis. De Marokkaanse Federatie van Cafés en Restaurants (FMCR) heeft onlangs de gouverneur van de regio Casablanca-Settat gevraagd om foodtrucks te verbieden.
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
Dounia Batma terug onder de spotlights
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt
Ook Easyjet schrapt vlucht naar Marokko
Parkeermaffia blijft toeslaan in Marrakech
Politie Imzouren stopt inbraak in geldtransferagentschap
Zeldzame Afrikaanse goudwolf gespot in Al Hoceima
Illegale trip met pleziervaartuig eindigt in arrestatie voor kust Marokko