9 april 2013 - 15:08 - Marokko
De veroordeling in Tetouan, van een Marokkaan die één van zijn landgenoten Sebta probeerde binnen te smokkelen, zorgt voor opschudding in het noorden van Marokko. Door de jongeman een celstraf op te leggen, impliceert de Marokkaanse justitie dat Sebta geen Marokkaanse stad is.
Het vonnis staat ook in strijd is met de bepalingen van de nieuwe grondwet, die de vrijheid van verkeer garandeert in heel Marokko. Het Hof van Beroep in Tetouan heeft het vonnis intussen bevestigd.
De verdachte en zijn illegale passagier waren door de Marokkaanse politie in Bab Sebta gearresteerd, net toen ze met een auto de grens gingen oversteken.
De zaak moet binnenkort worden voorgelegd aan het parlement. Sebta ligt op een veertigtal kilometers van Tetouan en is sinds 1580 bezet door Spanje.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"