10 oktober 2021 - 19:00 - Marokko
De verkiezing van Noura Tahoussa, jongste burgemeester van Marokko, werd betwist door verschillende partijen. De administratieve rechtbank van Agadir heeft zich in het voordeel van Tahoussa uitgesproken.
Noura Tahoussa is pas 19 jaar oud en is de nieuwe burgemeester van de gemeente Sidi Bourja bij Taroudant. De administratieve rechtbank van Agadir heeft het beroep tot nietigverklaring van haar verkiezing verworpen.
Lees ook: Nora Thoussa is jongste burgemeester van Marokko
Al Massae bericht dat het verzoek door verschillende gemeenteraadsleden was ingediend. Zij rechtvaardigden deze stap door het feit dat de jonge vrouw niet de wettelijke leeftijd van 21 jaar heeft om zich kandidaat te kunnen stellen.
Lees ook: Asmaa Rhlalou, eerste vrouwelijke burgemeester van Rabat
Tijdens de verkiezingen van 8 september 2021 werden meerdere jongeren onder de 21 jaar verkozen. Dit leidde tot lange politieke debatten in Marokko. Zo lukte het gemeenteraadsleden om de verkiezing van Najia Sadik, burgemeester van Moustakmar, nietig te verklaren. De rechtbank had haar onverkiesbaar verklaard op grond van artikel 41 van het Kieswetboek. Maar het hof van beroep heeft dit vonnis vernietigd en Najia Sadik in haar functie als burgemeester hersteld.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"