8 maart 2025 - 10:30 - Wereld
De Spaanse koning Felipe VI heeft vertegenwoordigers van de ondernemersorganisatie van Ceuta ontvangen. Dit bezoek zou kunnen leiden tot een bezoek van de koning aan de Spaanse enclave, die ook door Marokko wordt opgeëist.
De ontmoeting vond plaats in het kader van het 40-jarig bestaan van de Confederatie van Ondernemers van Ceuta (CECE). Arantxa Campos, de voorzitter van de CECE, bracht de belangrijkste uitdagingen voor ondernemers in Ceuta onder de aandacht van de koning. Ze benadrukte de inzet van de private sector voor de economische en sociale ontwikkeling van de stad. Felipe VI onderstreepte op zijn beurt het belang van de identiteit van Ceuta, de economie en de rol van de stad in de nationale eenheid.
Lees ook: Prinses Leonor verrast opnieuw met Arabische ketting
De ondernemers in Ceuta kaartten verschillende problemen aan, zoals trage administratieve processen, gebrek aan steun van de Spaanse overheid en de niet-erkenning van Ceuta als economische entiteit binnen de Europese Unie. Ze wezen ook op de investeringsmogelijkheden in de stad, met name de gunstige ligging aan een belangrijke handelsroute en het aantrekkelijke belastingklimaat. De CECE vroeg de koning om de private sector te versterken en te pleiten voor erkenning van Ceuta binnen de Europese Unie.
Lees ook: Moulay Hassan in koppel met Prinses Leonor?
Naar aanleiding van deze ontmoeting zou koning Felipe VI binnenkort Ceuta kunnen bezoeken om de situatie van de ondernemers persoonlijk te bekijken. Zo’n bezoek zou de Spaanse soevereiniteit over dit gebied bevestigen. Marokko, dat Ceuta claimt als Marokkaans grondgebied, zal dit bezoek waarschijnlijk niet op prijs stellen. De afgelopen jaren heeft Marokko herhaaldelijk benadrukt dat Ceuta en Melilla Marokkaans zijn.
Marokko leidt groot wereldwijd project
Al Hoceima bovenaan lijst duurste steden Marokko
Regio Nador krijgt facelift voor de zomer
Rechtenstudie in cel: Nasser Zefzafi behaalt opmerkelijk resultaat
Nieuwe brug en betere wegen voor Nador
Veertig Marokkanen vrijgelaten uit Algerijnse gevangenissen en naar grens gebracht
Veertig Marokkanen vrijgelaten uit Algerijnse gevangenissen en naar grens gebracht
Belgisch paspoort voor ex-terrorist Abdelkader Belliraj leidt tot onrust
Spanning in Spanje: leger en regering botsen over Marokko
VS waarschuwt reizigers: Verhoogd risico in Marokko
Verduidelijkingen na boycot Algerije van militaire oefening met Marokko
Duitsland werft Marokkaanse truckers
Bekende Marokkaanse gangster Nordin Benallal vrijgesproken in België
Extreemrechts: Marokkanen in de val gelokt met TikTok-video’s