15 maart 2024 - 09:00 - Marokko
Het prachtige Monica strand in Mohammedia wordt bedreigd door ernstige erosie. De oorzaak? Luxe villa’s die te dicht bij de kust zijn gebouwd, ogenschijnlijk in strijd met de wet. Bewoners, voornamelijk Marokkanen die in het buitenland wonen, maken zich zorgen over de stabiliteit van zowel de villa’s als de kustlijn.
De bouw van de villa’s is een gevolg van het mislukte "Zeedijk van Mohammedia"-project. Dit project, geïnitieerd door Koning Mohammed VI in 2014, had de kustlijn moeten transformeren voor een bedrag van 200 miljoen dirham. Door vertragingen kwam het project echter nooit van de grond.
Lees ook: Tanger: villa’s volledig gesloopt?
De eigenaren in het buitenland, op de hoogte gebracht van de risico’s voor hun villa’s, organiseerden sit-ins en contacteerden de prefectuur, zonder resultaat. De villa’s, te dicht bij de zee gebouwd, houden geen rekening met de wettelijke afstand van 300 meter tot de vloedlijn. Dit heeft geleid tot ernstige erosie en de dreiging van instorting van de villa’s.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"