24 december 2024 - 11:20 - Wereld
Algerije heeft de assemblage van zijn eerste auto gevierd. Opmerkelijk is dat alle onderdelen van het voertuig in Marokko zijn gemaakt. Dit tot grote verbazing van velen, ook van Algerijnen zelf.
Het voertuig, een Fiat Doblo, is voor 98% afhankelijk van onderdelen die in Marokko worden geproduceerd. Alle onderdelen dragen het label "Made in Morocco".
Lees ook: Stellantis verplaatst Spaanse productie naar Marokko
Algerijnse media melden dat de autoriteiten nieuwe voorwaarden hebben gesteld aan de verkoop van de Fiat Doblo vanwege de grote vraag. De Algerijnse activist Walid Kabir reageert cynisch op de viering van de Fiat door het Algerijnse leger. "Ze denken dat ze de voogden van Marokko zijn! Maak eerst eens één onderdeel zelf en verbied de Italianen dan om onderdelen uit Marokko te importeren. De onderdelen van de Doblo die in Algerije wordt geassembleerd, komen namelijk allemaal uit Marokko," schreef hij op X. Hij noemt het Algerijnse regime "de demon van Noord-Afrika".
Lees ook: Auto-industrie: Marokko stoot Zuid-Afrika van troon
Walid Kabir wijst erop dat Marokko de grootste autoproducent van Afrika is en wereldwijd op de derde plaats staat qua concurrentievermogen in de auto-industrie, na India en China. "Marokko produceert meer dan 700.000 auto’s per jaar en exporteert die naar meer dan zeventig landen. De Marokkaanse auto-industrie telt 250 fabrieken en biedt werk aan bijna een kwart miljoen mensen."
Ismaïl Alaoui over politieke achtergrond mislukte putsch tegen Hassan II
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Marokko activeert noodplan tegen woestijnsprinkhanen
Azzedine Ounahi slachtoffer verkeersongeval
Ryanair schrapt vluchtroute in Marokko
Marrakech: woede over taxi’s neemt toe
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Spaanse justitie: uitzetting Algerijn naar Marokko onwettig
Doodsoorzaak Marokkaans-Amerikaanse vrouwen in hotel in Belize bekend
Volotea lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Marokko-standpunt leidt tot 5 jaar cel voor Algerijnse schrijver
België viert Eid ul-Fitr op zondag 30 maart (officieel)
Eid ul-Fitr op zondag 30 maart in Nederland (officieel)
Wie is Nada Merrachi, Nederlands-Marokkaanse ontwerpster achter ’gesluierde Eiffeltoren’-campagne