27 oktober 2011 - 13:00 - Economie
In Marokko, een land met ongeveer 30 miljoen inwoners, waren er 6,9 miljoen huishoudens geleid door vrouwen in 2010. Dit percentage vertegenwoordigt 19,1% van de huishoudens dat jaar, volgens een studie van de Hoge Commissie voor Ruimtelijke Ordening (HCP).
Het onderzoek getiteld "Marokkaanse vrouwen in cijfers: trends in de demografische en socio-professionele kenmerken", uitgegeven ter gelegenheid van de viering van de Nationale Dag van de Vrouw op 10 oktober, geeft aan dat 20,8% van de vrouwen in de steden en 16,1% op het platteland het hoofd van het huishouden waren in 2010.
Onder vrouwen van 30 tot 59 jaar, is 55% weduwe, 28,3% gehuwd, 10,1% gescheiden en 6,5% single, meldt de HCP, volgens wie 86,3% van deze vrouwen geen diploma hebben.
In Marokko is het ook vermeldenswaardig dat bijna 9000 bedrijven gerund worden door vrouwen, dus 10% van de bedrijven in het land, volgens Ahmed Reda Chami, minister van Industrie, Handel en Nieuwe Technologieën.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Spaanse bedrijven dreigen Marokko te verlaten
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko