10 augustus 2023 - 21:20 - Wereld
NASA heeft de Marokkaanse wetenschapper Kamal Oudrhiri geëerd voor zijn leiderschap in het beheer van het "Cold Atom Lab", het eerste kwantumfysicalaboratorium in de ruimte.
Het ruimtevaartagentschap prees het leiderschap van Oudrhiri, die het laboratorium heeft ontwikkeld voor het maken en leveren van koude atomen aan het internationale ruimtestation, meldt Assabah, opmerkend dat de Marokkaanse wetenschapper een sleutelrol heeft gespeeld in verschillende missies naar de planeten Mars, Saturnus, Jupiter en de maan.
Lees ook: Marokkaan neemt deel aan landing InSight op Mars
Kamal Oudrhiri en zijn team zullen onderzoek en experimenten uitvoeren op het kleinste atoom in de koudst mogelijke omgeving. De resultaten van dit werk zullen van groot belang zijn voor de wereld van de fundamentele fysica en zullen bijdragen aan de ontwikkeling van vele technologieën, zoals lasers, transistors, GPS-satellieten en medische apparaten.
Lees ook: Marokkaan werkt aan nieuw project bij NASA
"We hopen dat Cold Atom Lab het begin zal markeren van een tijdperk waarin kwantumtools regelmatig in de ruimte zullen worden gebruikt. Dankzij Cold Atom Lab hebben we aangetoond dat deze delicate kwantumtools betrouwbaar en zelfs schaalbaar zijn in de ruimte. We hopen dat Cold Atom Lab de eerste zal zijn van vele toekomstige kwantumruimtemissies," zei Oudrhiri in een verklaring gepubliceerd door NASA.
Dounia Batma terug onder de spotlights
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Spaanse justitie: uitzetting Algerijn naar Marokko onwettig
Doodsoorzaak Marokkaans-Amerikaanse vrouwen in hotel in Belize bekend