20 januari 2025 - 13:00 - Wereld
De familie van Mariam Fajouni, alias ’Meri’, een 38-jarige vrouw van Marokkaanse afkomst die op 30 december in Almeria werd vermoord, eist gerechtigheid.
Haar moeder, Souad Hamouchy, sprak de pers toe tijdens een demonstratie op het Plaza de la Merced in Almeria. "Het is een wrede dood. Mijn dochter was mogelijk zwanger. Dit is een dubbele moord. We willen gerechtigheid voor mijn dochter. Hij moet levenslang de gevangenis in en nooit meer vrijkomen. Gerechtigheid, niets meer."
Lees ook: Dochter vecht om moeder in Spanje te begraven in plaats van Marokko
Meri werd op 30 december vermoord door Francisco S.B., een 28-jarige man die ze in september had leren kennen. "Hij heeft haar niet alleen vermoord, hij heeft haar ook verbrand en haar lichaam achtergelaten. We willen dat hij de rest van zijn leven in de gevangenis blijft, want hij verdient het niet om vrij rond te lopen. We zijn kapot en hij heeft ook een dochter zonder moeder achtergelaten", aldus Souad, verwijzend naar haar 20-jarige kleindochter.
De familie wacht nog op de resultaten van de autopsie die de exacte doodsoorzaak van Meri moet vaststellen. Ze benadrukken dat ze mogelijk drie maanden zwanger was, omdat Meri dit voor haar dood in een audiobericht aan vrienden zou hebben verteld.
Lees ook: Marokkaanse vrouw en kinderen dood aangetroffen in Spanje
Het lichaam van Meri is begraven op een islamitische begraafplaats in Valencia, omdat er geen plek was in Malaga of Murcia. Souad roept de autoriteiten op om een islamitische begraafplaats in Almeria te bouwen. "Ik wil haar niet naar Marokko sturen, want ik woon al 35 jaar in dit land. We zouden niet hoeven te reizen om een dierbare te bezoeken", zei ze.
Arrestaties in Nederland voor aanslag op woning drugsbaas Zakaria ’Piwi’ El Kasmioui
Minder stress, meer gemak op luchthavens Marrakech en Agadir
Marokko blundert: vier voorbeeldige studenten opgeofferd
Doodsoorzaak Indiana Jones-crewlid in Marokko na vier jaar bekend
Prestigeproject Koning Mohammed VI in Tanger verwaarloosd
Marokko U17 wil geschiedenis schrijven in finale tegen Mali
Arrestaties in Nederland voor aanslag op woning drugsbaas Zakaria ’Piwi’ El Kasmioui
Ontvoering Zwitserse in Niger: link met lot Marokkaanse truckers?
Couscous valt slecht bij Franse regering
Haagse Karim slachtoffer eermoord, daders voor de rechter
Aldi nodigt Marrakech uit in haar schappen
Spaanse avocadomarkt keldert door Marokko
Lange wachttijden voor Canada breken levens van Marokkanen
Deelname Algerije aan African Lion aan zijden draadje door Marokko