8 oktober 2022 - 17:00 - Marokko
Zestien Marokkaanse militairen die aan de grens met Algerije bij de stad Oujda waren gestationeerd, zijn gearresteerd wegens mensenhandel.
De soldaten werden gearresteerd voor verschillende misdrijven waaronder mensenhandel, vertelden bronnen die bekend zijn met de zaak woensdag aan persagentschap EFE, zonder details te geven over de aanklachten.
Lees ook: Marokko: soldaten cel in na kritiek op hiërarchie en regering
De zestien soldaten werden gearresteerd wegens "ongehoorzaamheid aan bevelen", aldus een Arabisch dagblad, dat meldde dat dertien van hen werden veroordeeld tot gevangenisstraffen. Zij zullen hun straf uitzitten in de Al-Arjat 1 gevangenis in Rabat. De andere drie zijn voorlopig vrijgelaten.
Lees ook: Marokko: het verraad van een voormalige soldaat
Migranten, meestal uit sub-Sahara, komen Marokko binnen via de grens met Algerije en proberen Spanje over land te bereiken via de steden Sebta en Melilla.
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt
Ook Easyjet schrapt vlucht naar Marokko