24 januari 2025 - 19:40 - Marokko
Een politieagent in Casablanca is tijdelijk geschorst na een klacht van een vrouw die zegt te zijn lastiggevallen. De agent, werkzaam bij een openbare veiligheidseenheid, wordt verdacht van intimidatie op de zeedijk van Aïn Diab.
Abdellatif Hammouchi, directeur-generaal van de nationale veiligheidsdienst (DGSN), heeft de agent woensdag geschorst. Dit gebeurde nadat de agent was verhoord in een onderzoek onder toezicht van justitie. Op woensdag 23 januari is hij voorgeleid aan de rechter, meldt de nationale veiligheidsdienst.
Lees ook: Zes maanden cel voor lastigvallen politieagente in Nador
De politie van Casablanca startte een gerechtelijk onderzoek onder leiding van het Openbaar Ministerie naar aanleiding van de klacht van de vrouw. Zij beschuldigde de agent van intimidatie tijdens zijn dienst op de boulevard van Aïn Diab, een populaire badplaats voor zowel inwoners als toeristen. Naast het gerechtelijk onderzoek is de agent tijdelijk geschorst om de beroepsethiek te waarborgen, goed veiligheidsbeheer te verzekeren en de correcte toepassing van de wet voor alle burgers te garanderen.
Lees ook: Nador onder vuur na TikTok over intimidatie toeristes (video)
De agent zal binnenkort verschijnen voor de disciplinaire raad van de nationale politie. Daar wordt een definitieve beslissing genomen over zijn professionele status.
Christenen beschermd onder Hassan II én Mohammed VI
MarocMaroc, cosmeticamerk van Koning Mohammed VI, hit in buitenland
Donald Trump klaar om Amerikaanse troepen naar Marokko te verplaatsen
Onrust in Noord-Marokko door geruchten over visum Ceuta en Melilla
Peuter overleden na val in onafgedekte put in Marokko
Berkane-Constantine: waar en wanneer de Maghreb-derby bekijken?
Christenen beschermd onder Hassan II én Mohammed VI
MarocMaroc, cosmeticamerk van Koning Mohammed VI, hit in buitenland
Onrust in Noord-Marokko door geruchten over visum Ceuta en Melilla
Peuter overleden na val in onafgedekte put in Marokko
Vrouwen vast na vondst honderden condooms in Marokko
Papieren documenten verleden tijd: Marokkaanse aktes straks online
Protesten in Marokko tegen wapentransport naar Israël
Nieuwe zaak ’oulad lfchouch’ houdt Marokko bezig