25 december 2023 - 22:45 - Marokko
In reactie op de toenemende controverse op sociale media over een mogelijke verhoging van de tol op Marokkaanse snelwegen heeft Nizar Baraka, de minister van Uitrusting en Water, in het parlement gesproken om de situatie te verduidelijken.
De minister verzekerde dat er momenteel geen plannen zijn om de toltarieven te verhogen, ondanks eerdere voorstellen uit 2019. Deze beslissing houdt rekening met de moeilijke economische omstandigheden, waaronder de gevolgen van de crisis in Oekraïne en de droogte die het land teistert.
Lees ook: Snelwegen Marokko: Pass Jawaz boekt succes
Nizar Baraka benadrukte het belang van het 60.000 km lange wegennet van Marokko, inclusief snelwegen en wegen van verschillende categorieën, voor de ontwikkeling en connectiviteit van het land. Hij herinnerde aan de recente update van de wegenkaart en verzekerde dat de regering het wegennet hoog in het vaandel draagt.
Lees ook: Tol Marokkaanse snelwegen: ADM ontkent prijsverhogingen
De minister legde verder uit dat de lopende onderhoudswerkzaamheden niet bedoeld zijn om een verhoging van de tol voor te bereiden, maar om de veiligheid en het comfort van de weggebruikers te waarborgen. Deze onderhoudswerkzaamheden zijn cruciaal om de efficiëntie van het wegennet te behouden en de economische groei te ondersteunen, zonder extra lasten op te leggen aan de burgers in deze uitdagende tijden.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt