2 oktober 2023 - 17:00 - Sport
Een Marokkaanse voetbalfan die een wedstrijd in Tunesië bijwoonde, overleed na zijn terugkomst onder mysterieuze omstandigheden. Zijn dood roept vragen op over een mogelijk politie-incident tijdens zijn verblijf in Tunesië.
Imad El Moujahid woonde een wedstrijd bij in Sousse tussen AS FAR en Étoile sportive du Sahel op 16 september 2023. Volgens een anonieme getuige brak er een ruzie uit tussen supporters in een restaurant. "De Tunesische politie greep in, maar toen de situatie escaleerde, gebruikten ze traangas en knuppels," zegt de getuige tegen Maroc Hebdo. Imad zou hierbij, als enige zonder bescherming op zijn gezicht, zijn geraakt, wat ernstige gevolgen had voor zijn gezondheid.
Lees ook: Marokko: arrestaties na dood supporter in Salé
Andere bronnen bevestigen dat Imad na het incident zo’n tien uur afwezig was, waarschijnlijk vanwege een verwonding aan zijn hoofd. Beveiligers van het hotel waar hij verbleef weigerden hem vervolgens binnen te laten vanwege zijn toestand. De jongeman na daarop de eerste vlucht naar Marokko.
Lees ook: Marokko: speler Wydad door supporters neergestoken
Na zijn aankomst in Marokko verslechterde zijn toestand. Hij had de medische hulp die hem in Tunesië was aangeboden geweigerd. Een familielid meldt dat Imad de nacht na het incident in een put was gevallen en het bewustzijn had verloren, voordat een voorbijganger hem hielp. Hij overleed uiteindelijk op 22 september aan de gevolgen van zijn verwondingen. De zaak leidt tot veel verontwaardiging over politiegeweld in Tunesië tegen Marokkaanse fans.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Vervloeking achtervolgt Sofiane Boufal
Blijft Walid Regragui bondscoach? Fouzi Lekjaa beslist!
Marokko verplettert Oeganda in doelpuntenfestival
Marokko kaapt Frans talent Ayoub Bouaddi weg
Azzedine Ounahi slachtoffer verkeersongeval
Hakim Ziyech krijgt kans op rentree bij Marokko
Marokko wint maar overtuigt niet: zorgen voor Afrika Cup 2025
El Aroui en Nador vechten om nieuw stadion