18 januari 2021 - 15:20 - Economie
Volgens het Wisselkantoor is er op 31 december voor 6 miljard dirham aan buitenlandse bezittingen opgegeven aan de Marokkaanse belastingdienst. Het gaat om precies 1959 aangiften van buitenlands vermogen. Hoewel de resultaten van 2020 wel de verwachtingen hebben overtroffen, blijven ze ver achter bij de 27,8 miljard dirham aan aangegeven buitenlands vermogen in het topjaar 2014.
Financiële activa, zoals aandelen en obligaties, maken het grootse deel uit van het buitenlandse vermogen, met 2,7 miljard dirham. Op de tweede plaatst komt onroerend goed met een totale waarde van 1,9 miljard dirham. De liquide middelen worden geschat op 1,2 miljard. Volgens L’Economiste gaan de aangiftes van buitenlands vermogen 528 miljoen dirham aan belastinginkomsten opleveren voor de Marokkaanse schatkist.
Voor Marokkanen die nog geen aangifte hadden gedaan van hun vermogen in het buitenland was er een speciale regeling van kracht waarmee er nog tot 31 december 2020 de tijd was om dat te doen. In september 2021 wordt er een internationale gegevensuitwisselingsovereenkomst van kracht, waardoor de Marokkaanse belastingautoriteiten gegevens gaan delen met 158 andere landen. Als door deze regeling aan het licht komt dat sommige bezittingen niet zijn aangegeven volgen er sancties.
Het Marokkaanse deviezenkantoor biedt hulp aan banken en andere potentiële aangevers bij het aangifteproces.
Dounia Batma terug onder de spotlights
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko
Maroc Telecom en Inwi sluiten verrassende alliantie
Ryanair schrapt gedwongen vluchten naar Marokko