23 april 2021 - 19:00 - Marokko
Onder Marokkaanse advocaten is ophef ontstaan over een serie die tijdens de Ramadan wordt uitgezonden waarin een negatief beeld van hun beroep wordt geschetst. Ze hebben zelfs een beroep gedaan op Hoge Autoriteit voor Audiovisuele Communicatie (HACA) om de serie per direct van de zender te halen.
De serie waar de advocaten over zijn gevallen heet "Ness Ness" en wordt uitgezonden op televisiezender Al Aoula. Volgens hen wordt er in de comedyserie een beeld van de advocatuur gecreëerd die in strijd is met hun beroepsethiek, meldt het dagblad Assabah.
De club van advocaten heeft de Hoge Autoriteit voor Audiovisuele Communicatie (HACA) verzocht om een einde te maken aan "de absurditeit Ness Ness". Ze verzekeren dat hun verzoek aan de HACA niet in strijd is met de vrijheid van artistieke expressie en dat het alleen de bedoeling is om "dingen recht te zetten".
De voorzitter van de advocatenclub, Abdellatif Chentouf, vindt dat er over het algemeen een verkeerd beeld van de advocatuur wordt verspreid door dit soort series. "Het is jammer om te zien wat er in de media en op sociale netwerken wordt gepresenteerd als stereotypen van de juridische beroepen. Zelfs als het wordt gedaan in een bepaald artistiek kader, omdat kunst bepaalde kwesties aan de orde moet stellen en oplossingen op een artistieke manier moet voorstellen, zonder te proberen om een negatief imago over te brengen", aldus Chentouf.
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Algerije zwicht over Sahara voor herstel banden met Frankrijk
Spanje probeert speler van Marokko te stelen
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?