5 december 2021 - 17:40 - Marokko
Marokko bereidt de ontvangst voor van 24 "AH-64 Apache" gevechtshelikopters, die besteld zijn bij de Amerikaanse fabrikant Boeing. In dat opzicht is het koninkrijk van plan om de militaire luchthaven van Khouribga op te knappen.
Het herstel van de militaire luchthaven van Khouribga is één van de projecten die op zijn genomen in de Defensiebegroting voor 2022, meldt ActuDéfense Maroc op haar Twitter-account. Een project met als doel de ontvangst van 24 AH-64 Apache gevechtshelikopters, die door de Royal Armed Forces besteld zijn bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing.
Lees ook: Marokko gaat AH-64 Apache helikopters uitrusten
In juni 2020 sloten Boeing en Marokko een contract voor de aankoop van 24 AH-64 Apache gevechtshelikopters, nadat het US Defense Security Cooperation Agency (DSCA) in november 2019 groen licht had gegeven voor de verkoop ter waarde van ongeveer 4,2 miljard dollar. In oktober jongstleden keurde het Amerikaanse Congres ook de levering goed van 52 softwarematige radiosystemen AN/ARC-231 Skyfire, voor de helikopters.
Lees ook: Amerikaanse onthullingen over moderniseringsplan Marokkaans leger
De AH-64 Apache helikopter is een model dat uitgerust is met de modernste communicatie-, navigatie-, sensor- en wapensystemen. De gevechtshelikopter wordt momenteel in Irak en Afghanistan ingezet door het Amerikaanse leger. De bestelling zal in 2024 aan het Marokkaans leger worden geleverd.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"