26 oktober 2014 - 17:16 - Marokko
Marokko heeft zaterdag de progressieve invoer van een nieuw antiterreurplan aangekondigd. Het plan heet Hadar en moet de bescherming van burgers en toeristen in het koninkrijk garanderen.
Het plan werd aangekondigd door minister Mohamed Hassad van Binnenlandse zaken tijdens een meeting met Marokkaanse verantwoordelijken op de luchthaven van Casablanca.
De nieuwe veiligheidsmaatregelen hebben vooral betrekking tot de luchthavens in Marokko, om de "vele bedreigingen tegen het Koninkrijk beter te bestrijden". Het leger, de Koninklijke Gendarmerie en de politie nemen deel aan het antiterreurplan, aldus de minister die zich niet verder niet uitsprak over de bedreigingen.
Volgens officiële cijfers vechten ongeveer 1200 Marokkanen in Irak en Syrië, 2000 als er rekening wordt gehouden met Marokkanen uit Frankrijk, België en Nederland die de dubbele nationaliteit hebben. Marokko is hiermee het derde belangrijkste herkomstland van jihadisten, na Saoedi-Arabië en Tunesië.
Marokko vreest voor terreuraanslagen van teruggekeerde strijders en heeft daarom enkele weken geleden het leger ingezet en de controles versterkt op gevoelige locaties.
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens
Walid Regragui deelt mooie momenten
Casablanca sloopt iconisch café
Drama op Malabata-strand in Tanger
Georgina Rodriguez draagt hijab voor moskeebezoek (video)
Brahim Diaz: achter de schermen van zijn keuze voor Marokko
Casablanca sloopt iconisch café
Drama op Malabata-strand in Tanger
Politie dacht dat hij in Marokko was, gezochte crimineel "Freaks" gevat in Antwerpen
Moord op leraar in Marokko, levenslang voor jonge dader
Woede in Marokko om geschrapte Ryanair-vlucht
Verdwaalde toerist gered in Marokkaanse bergen
Marokko zet Europees afval om in geld
Marokko aast op gevreesde K2 Black Panther Tank