28 februari 2024 - 22:30 - Marokko
Het Marokkaans leger moderniseert en versterkt zijn arsenaal. De Koninklijke Strijdkrachten (FAR) investeren in nieuwe, geavanceerde technologieën en verwachten 200 Cobra 2 pantserwagens van de Turkse defensieonderneming Otokar.
De FAR ontvingen onlangs nieuwe uitrusting als onderdeel van de "voortdurende ontwikkeling van de capaciteiten van de individuele soldaat, in overeenstemming met de instructies van Koning Mohammed VI, opperbevelhebber en chef van de generale staf van de FAR", meldt het Marokkaanse militaire forum FAR Maroc.
Lees ook: Aankoop Turkse oorlogsschepen door Marokko bijna afgerond
Daarnaast tekende Marokko een contract met Otokar voor de levering van 200 Cobra 2 pantserwagens en 20 extra voertuigen voor de Marokkaanse blauwhelmen die deelnemen aan VN-vredesmissies. De totale waarde van deze bestelling bedraagt 136 miljoen dollar. De eerste leveringen worden verwacht tegen het einde van 2024, met de resterende voertuigen die in de loop van het volgende jaar zullen worden geleverd.
De Cobra 2 is een 4x4 tactisch pantserwielvoertuig met geavanceerde technische en tactische kenmerken. Het biedt betere ballistische bescherming, een verhoogde laadvermogen en een groter interieur. De Cobra 2 kan worden ingezet als gepantserde personeelstransportwagen, antitankvoertuig, verkenningsplatform, grondobservatie-eenheid, geavanceerde observatiepost en zelfs als gepantserde ambulance.
Lees ook: Marokko versterkt militaire macht: focus op Turkse Akinci
De V-vormige stalen romp van de Cobra 2 beschermt tegen mijnen, geïmproviseerde explosieven, artilleriesplinters en vuurwapens met een groot kaliber. Het voertuig kan worden uitgerust met verschillende wapens, waaronder 12,7 mm mitrailleurs, 20 mm kanonnen en antitankraketten. De Cobra 2 werd oorspronkelijk ontworpen voor het Turkse leger in 1997.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"