28 april 2024 - 20:30 - Marokko
De Marokkaanse mensenrechtenorganisatie FDH-MRS dringt bij het ministerie van Binnenlandse Zaken aan op maatregelen tegen het misbruik van overheidsvoertuigen. Volgens de organisatie worden deze voertuigen te vaak buiten werktijd gebruikt, wat leidt tot onnodige kosten voor onderhoud en brandstof.
De FDH-MRS stelt vast dat dit "een vorm van verrijking is die door sommigen wordt uitgebuit in strijd met de geldende wetten en de inspanningen van de overheid om de begroting te stroomlijnen." De organisatie pleit dan ook voor de activering van een GPS-systeem om de bewegingen van overheidsvoertuigen te controleren.
Lees ook: Marokko: het onthutsend budget van het wagenpark van de overheid
De FDH-MRS wijst erop dat de nationale transport- en logistieke maatschappij (SNLT) al een dergelijk systeem heeft ontwikkeld. "Dit systeem is tot nu toe echter niet geactiveerd," aldus de FDH-MRS. De organisatie benadrukt dat "een krachtig administratief besluit nodig is om deze slordigheid een halt toe te roepen."
Lees ook: Wagenpark Marokkaanse overheid groeit met 29.000 auto’s
Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft nog niet gereageerd op de eisen van de mensenrechtenorganisatie.
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"