31 augustus 2015 - 21:00 - Marokko
Marokko gaat in de komende weken op een afstand van 140 km langs de grens met Algerije, verlichting laten aanleggen.
De maatregel is veiligheidsgericht en voegt zich toe aan het drie meter hoge hek dat Marokko enkele maanden geleden langs de grens heeft laten bouwen.
De informatie werd eind vorige week door Mohamed Mihidia, wali van Oujda, tijdens een debat over de strijd tegen het terrorisme op televisiezender 2M bekendgemaakt. Met het hek, verlichting maar ook extra patrouilles wil Marokko de terroristische dreigingen, illegale immigratie en smokkel bestrijden.
De landsgrenzen tussen Marokko en Algerije zijn sinds 1994 gesloten. Marokko had toen na de terroristische aanval op een hotel in Marrakech besloten een visum op te leggen aan Algerijnen. Rabat vermoedde dat de aanslag door de Algerijnse geheime dienst was gepleegd. Als antwoord liet Algerije de landsgrenzen sluiten.
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens
Walid Regragui deelt mooie momenten
Casablanca sloopt iconisch café
Drama op Malabata-strand in Tanger
Georgina Rodriguez draagt hijab voor moskeebezoek (video)
Brahim Diaz: achter de schermen van zijn keuze voor Marokko
Casablanca sloopt iconisch café
Drama op Malabata-strand in Tanger
Politie dacht dat hij in Marokko was, gezochte crimineel "Freaks" gevat in Antwerpen
Moord op leraar in Marokko, levenslang voor jonge dader
Woede in Marokko om geschrapte Ryanair-vlucht
Verdwaalde toerist gered in Marokkaanse bergen
Marokko zet Europees afval om in geld
Marokko aast op gevreesde K2 Black Panther Tank