29 mei 2014 - 16:04 - Economie
Marokko is de eerste Arabische en Afrikaanse vis- en zeevruchtenproducent. Dat blijkt uit een nieuw rapport van de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties.
Op internationaal niveau is Marokko 18e. Het land produceert jaarlijks bijna een miljoen ton vis- een zeevruchtproducten. Dat is 4% van de wereldwijde productie. China is de grootste producent met ruim 12 miljoen ton.
In de visserij-industrie werken 300.000 mensen in Marokko. Ook vissen meer dan 2900 vissersboten langs de de 3500 km lange Marokkaanse kust.
Marokko exporteert 62% van zijn visproductie naar Europa. De sector is nu 8,3 miljard dirham waard. Marokko ontwikkelt de sector en hoopt op een groei naar 18,3 miljard dirham in 2020.
Een Marokkaan eet gemiddeld 10 tot 12 kg vis per jaar. Het wereldgemiddelde is 17 kg per jaar volgens de World Health Organization.
Internationaal gezochte moordverdachte opgepakt in Marrakech
Nieuwe maritieme routes Marokko-Saoedi-Arabië
Dounia Batma stuurt kort bericht na vrijlating uit gevangenis
Dubai zet zoon Ridouan Taghi uit naar Marokko
Marokko zoekt oplossingen voor weg Jebha-Al Hoceima na aardverschuiving
Mocro Maffia-acteur aangehouden na mishandeling
Wereldbank investeert 250 miljoen dollar in Nador
Marokkaanse dirham handhaaft stabiele koers
Marokkaanse zelfstandigen ontduiken massaal belasting
Te veel belastingen in Marokko?
Kabel Marokko-VK heeft cruciale steun nodig
Banken lopen leeg in Tanger door belastingcontroles
Huurprijzen onder druk door nieuwe belasting in Marokko
Mayoral vestigt zich in Tanger