Zoeken

Experts: brandstof in Marokko veel te duur

13 april 2025 - 08:50 - Economie

©

Ondanks de daling van de olieprijzen en de dollarkoers sinds het begin van het jaar, blijven de brandstofprijzen aan de pomp in Marokko hoog. Een onverklaarbare stijging die wordt aangeklaagd door de Marokkaanse Federatie voor Consumentenrechten.

Terwijl de brandstofprijzen in veel landen in Europa en de rest van de wereld aanzienlijk dalen, blijven ze in Marokko stijgen. Het Nationaal Syndicaat voor Petroleum en Gas en de Marokkaanse Federatie voor Consumentenrechten hebben deze "ongerechtvaardigde" prijzen herhaaldelijk aan de kaak gesteld en vragen zich af wat de reden is voor de aanhoudende prijsstijging.

Lees ook: Brandstofmarkt Marokko faalt

In een persbericht heeft de Federatie de bevoegde autoriteiten opgeroepen de bescherming van de consumentenrechten te waarborgen en toe te zien op een strikte toepassing van de wet op de prijsvrijheid en de concurrentie. De vereniging benadrukte tevens de dringende noodzaak om het wettelijke en reglementaire kader van de brandstofsector te actualiseren om illegale handelspraktijken te bestrijden die de economie schaden en de Marokkaanse consument benadelen.

Volgens deskundigen zouden de prijzen aan de pomp, gezien de daling van de wereldmarktprijzen en de schommelingen van de dollar, 9 dirham voor diesel en 11 dirham voor benzine moeten bedragen. Professionals in de sector stellen dat het verstandig zou zijn de nationale prijzen af te stemmen op die van de wereldmarkt.

Lees ook: Brandstof in Marokko: Marokkanen klem?

"Indien de prijzen zouden worden vastgesteld volgens de modaliteiten van vóór de liberalisering van de prijzen en zonder de interventie van de compensatiekas, zou de prijs van diesel niet hoger mogen zijn dan 9,76 dirham per liter, en die van benzine 11,1 dirham per liter", verklaarde El Houssine El Yamani, secretaris-generaal van het Nationaal Syndicaat voor Petroleum en Gas en voorzitter van het Nationaal Front voor de Bescherming van de Marokkaanse Petroleumraffinaderij, in maart aan Hespress.

Bladna.nl