Zoeken

Marokko grootste wapenklant van de VS in Afrika

17 februari 2025 - 18:00 - Marokko

©

Marokko is de grootste afnemer van Amerikaans militair materieel in Afrika en een belangrijke partner op het gebied van defensie. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

De Amerikaanse wapenverkoop aan Marokko heeft 8,545 miljard dollar bereikt via het Foreign Military Sales (FMS)-programma. Dit programma faciliteert de aankoop van Amerikaanse wapens, defensiematerieel, ontwerp- en constructiediensten en militaire trainingen.

Lees ook: 500 bommen en 30 raketten: Marokko versterkt F-16’s door dreigingen

Het ministerie prijst ook de rol van Marokko in VN-vredesoperaties in verschillende conflictgebieden. Marokko behoort wereldwijd tot de tien grootste bijdragers aan VN-vredesmissies. Momenteel heeft het land 1718 blauwhelmen gestationeerd in de Centraal-Afrikaanse Republiek, de Democratische Republiek Congo, Soedan en Zuid-Soedan.

Lees ook: Marokko neemt controle over onderhoud militaire vliegtuigen

Generaal Mohamed Berrid, Inspecteur-generaal van de Marokkaanse strijdkrachten, heeft onlangs telefonisch overlegd met generaal Charles Brown, voorzitter van de Amerikaanse Joint Chiefs of Staff. Beide generaals benadrukten de sterke militaire samenwerking tussen Marokko en de Verenigde Staten. De jaarlijkse oefening "African Lion", die sinds 2004 in Marokko wordt gehouden, is volgens hen een goed voorbeeld van de hechte banden tussen beide landen. Ook de regionale veiligheid en de aanpak van dreigingen in de regio kwamen aan bod.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team