Zoeken

Marokko-Niger: Walid Regragui niet blij met spelers

22 maart 2025 - 18:50 - Sport

©

Het Marokkaans elftal heeft in Oujda met moeite gewonnen van Niger (2-1) in een wedstrijd die meetelt voor de vijfde speeldag van de Afrikaanse kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026. Een overwinning die met veel moeite werd behaald en die zwakke punten blootlegde in de aanloop naar de Afrika Cup.

Niger opende de score in de vroege tweede helft en verraste de Marokkaanse ploeg. Een doelpunt dat, volgens bondscoach Walid Regragui, het voordeel had zijn spelers wakker te schudden. Hij verklaarde op de persconferentie: "Het doelpunt van Niger aan het begin van de tweede helft was een schok die de spelers uit hun lethargie heeft gewekt".

Lees ook: Marokko sleept nipte zege binnen tegen Niger in WK-kwalificatie

De steun van het publiek van Oujda was cruciaal voor de Marokkaanse comeback. Regragui sprak over deze steun: "De supporters van de stad Oujda hebben de nationale ploeg geholpen om terug te komen in de wedstrijd", en stelde dat "als de wedstrijd in een andere stad had plaatsgevonden, het team niet dezelfde steun zou hebben gekregen na op achterstand te zijn gekomen".

De invalbeurten van Saibari en El Khannouss gaven de Marokkaanse aanval ook meer dynamiek, en de bondscoach erkende hun positieve impact.

Walid Regragui maakte duidelijk dat deze wedstrijd als waarschuwing diende en benadrukte dat niemand zijn plaats in de basiself gegarandeerd heeft. Hij uitte zijn ontevredenheid over de eerste helft en benadrukte dat gebrek aan concentratie gevolgen zou hebben voor de betreffende spelers. Als ze "gebrek aan concentratie of laksheid blijven tonen, verliezen ze hun plaats in de basisopstelling".

Lees ook: Stormloop op tickets kwalificatiewedstrijd Niger-Marokko

Op de vraag over de centrale verdediging legde Regragui zijn keuze uit om Jawad El Yamiq te testen, en gaf aan dat Chemsdine Talbi mogelijk beschikbaar zou zijn voor de volgende wedstrijd tegen Tanzania, terwijl de deelname van Osame Sahraoui onzeker blijft.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team