17 november 2022 - 08:00 - Marokko
Maandag hebben de Marokkaanse autoriteiten twee Noorse vrouwen uit de Zuid-Marokkaanse stad Laayoune gezet. Ze bezochten de stad en waren van plan Sahrawi-activisten te ontmoeten.
Deze twee Noorse vrouwen hadden geen toestemming gekregen om de stad Laayoune te bezoeken, maar waren wel van plan om daar Sahrawi activisten en leiders van de Sahrawi Civil Society Association te ontmoeten, meldt een medium dicht bij het Polisario.
Lees ook: Marokko verbiedt Spaanse pro-Polisario ministers tijdens top
"Twee Noorse onderdanen zijn de Westelijke Sahara uitgezet. Het zijn de 23-jarige Marte Hettervik en Bjørg Helene Lorentzen. Beide studeren sociale antropologie aan de Universiteit van Bergen", maakte de Noorse Vereniging voor Steun aan de Westelijke Sahara bekend op haar Twitter-account.
Lees ook: Marokko zet Spaanse advocate land uit
De twee jonge vrouwen waren in Laayoune om de situatie van de Sahrawi’s in het algemeen en van de verdedigers van de mensenrechten in het bijzonder te onderzoeken.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"