7 november 2022 - 07:00 - Marokko
Momenteel verblijven bijna 300 Marokkanen in de kampen van Daesh in Syrië en Irak. Marokko volgt hun situatie op de voet.
Volgens gegevens van het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken verblijven op dit moment 277 Marokkanen in kampen in Syrië en Irak. In detail gaat het om 182 kinderen, 65 mannen en 30 vrouwen. Volgens minister Abdelouafi Laftit van Binnenlandse zaken volgen het ministerie van Buitenlandse Zaken en de veiligheidsautoriteiten de dossiers van deze Marokkaanse burgers.
Lees ook: Zestigtal Marokkaanse vrouwen in Syrische kampen vastgehouden
Het is nog niet duidelijk of Marokko de repatriëring van deze onderdanen, die zich hebben aangesloten bij terroristische organisaties in Syrië en Irak, zal regelen. Volgens het ministerie is het repatriëringsproces een grote uitdaging voor het koninkrijk.
Lees ook: Broers in Spanje veroordeeld voor dood Marokkaan in Syrië
Dit jaar heeft Marokko reeds 117 van zijn onderdanen uit Syrië en Irak kunnen repatriëren. Uit onderzoek blijkt dat 25 van hen zich bij Daesh hadden aangesloten. Allen werden voor de rechter gebracht.
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Algerije zwicht over Sahara voor herstel banden met Frankrijk
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"