18 januari 2025 - 17:10 - Marokko
De Marokkaanse douane is een onderzoek gestart naar mogelijke douanefraude door Marokkaanse importeurs en Turkse exporteurs. De verdenking is dat de waarde van goederen op rekeningen bewust wordt verlaagd om minder invoerrechten en belastingen te betalen.
De douane heeft in de havens Tanger Med en Casablanca verschillende ladingen Turkse importgoederen, vooral kleding en huishoudelijke apparaten, aan een grondige inspectie onderworpen. De verdenking van fraude kwam aan het licht na onderzoek door de Marokkaanse douane, die ontdekte dat op sommige facturen de waarde van de geïmporteerde producten was verlaagd.
Lees ook: Turkse handelsmissie ruikt kansen in Marokko
De douane heeft geconstateerd dat het aantal gevallen van douanefraude met Turkse importgoederen de laatste tijd is toegenomen. Dit heeft mogelijk te maken met de hogere prijzen van Turkse producten op de Marokkaanse markt na de aanpassing van het vrijhandelsakkoord tussen Marokko en Turkije. In 2021 voerde Marokko invoerrechten tot 90% in op bepaalde Turkse industrieproducten, waaronder kleding en huishoudelijke apparaten. Ook is gebleken dat Turkse exporteurs verschillende prijzen hanteren voor dezelfde goederen die naar andere landen worden geëxporteerd, afhankelijk van de wisselkoersen.
Lees ook: Marokko beschermt eigen industrie tegen Turkse concurrentie
De douane onderzoekt nu de juridische en fiscale situatie van de betrokken Marokkaanse importbedrijven. Ook wordt gekeken naar de mogelijkheid dat sommige bedrijven betrokken zijn bij fictieve transacties met Turkse zakenlieden om grote sommen geld naar Marokko over te maken, waarbij de regels voor valutahandel worden omzeild. Uit de eerste controles blijkt dat sommige importeurs aanzienlijke bedragen aan belastingen hebben ontdoken.
Arrestaties in Nederland voor aanslag op woning drugsbaas Zakaria ’Piwi’ El Kasmioui
Minder stress, meer gemak op luchthavens Marrakech en Agadir
Marokko blundert: vier voorbeeldige studenten opgeofferd
Doodsoorzaak Indiana Jones-crewlid in Marokko na vier jaar bekend
Prestigeproject Koning Mohammed VI in Tanger verwaarloosd
Marokko U17 wil geschiedenis schrijven in finale tegen Mali
Minder stress, meer gemak op luchthavens Marrakech en Agadir
Marokko blundert: vier voorbeeldige studenten opgeofferd
Doodsoorzaak Indiana Jones-crewlid in Marokko na vier jaar bekend
Prestigeproject Koning Mohammed VI in Tanger verwaarloosd
Barak MX, Patriot, Sky Dragon: Marokko bouwt hightech luchtschild
Duizenden xtc-pillen en cocaïne: meerdere arrestaties in Tetouan
Passagiers boos: Tarifit geweigerd op luchthaven Nador
Nederlander bij Marokkaanse grens gepakt met 45 kilo hasj