20 december 2019 - 15:59 - Marokko
Marokko heeft drie nieuwe ultramoderne radars gekocht om het luchtruim in het zuiden van Spanje en het noordwesten van Algerije in het oog te houden.
De drie radars werden door de Franse groep Thales ontwikkeld en zullen op "geostrategische locaties" worden geïnstalleerd. De radars met een straal van 470 kilometer zullen uiteraard ook worden gebruikt om het Marokkaans luchtruim te monitoren.
Een van de nieuwe radars zal nabij de Spaanse enclave Melilla in het noorden van Marokko worden geïnstalleerd. Het apparatuur kan op een afstand van 470 kilometer vliegtuigen, drones en raketten waarnemen.
Daarnaast zijn de radars volgens de Franse fabrikant gemakkelijk verplaatsbaar met Hercules C130 legervliegtuigen.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"