18 maart 2020 - 16:10 - Marokko
Marokko zet zich al dagen in om de terugkeer van duizenden buitenlandse toeristen naar hun land te regelen. Het koninkrijk besloot enkele dagen geleden om alle vluchten en passagiersboten uit het buitenland te verbieden.
Minister Nadia Fettah Alaoui van Toerisme, Ambacht, Luchtvaart en Sociale economie, stelt dat een honderdtal vluchten werden toegestaan om buitenlanders de mogelijkheid te geven om naar hun land terug te keren.
De capaciteit van de laatste commerciële vluchten van Royal Air Maroc werd verhoogd, net zoals het aantal vluchten. Alle bevoegde autoriteiten werken mee aan de repatriëring van de toeristen vanaf de verschillende Marokkaanse luchthavens.
Volgens de minister levert Marokko deze inspanningen uit respect voor de miljoenen buitenlandse toeristen die het koninkrijk elk jaar bezoeken. Voor Nadia Fettah Alaoui handelt Marokko ook niet op bevel van buitenlandse autoriteiten en worden alle toeristen van alle nationaliteiten op gelijke voet behandeld, een verwijzing naar de recente uitspraken van de Franse president Emmanuel Macron.
Alaoui benadrukt tevens dat Marokko heel snel bewust was van het coronavirusprobleem en één van de eerste landen is die drastische, maar nodige maatregelen heeft getroffen om de pandemie te bestrijden.
Moulay Ahmed, zoon van Moulay Rachid, tweede troonopvolger van Marokko?
In Frankrijk maakt de wijnstok plaats voor een Marokkaanse boom
Marokkaanse ingenieur ontketent storm over genocide Gaza op Microsoft-event
Marokko traint Malinese dronepiloten, onrust in Algerije
Prinses Kate Middleton zweert bij Marokkaanse olie
Tram komt naar Tanger
Moulay Ahmed, zoon van Moulay Rachid, tweede troonopvolger van Marokko?
Marokkaanse ingenieur ontketent storm over genocide Gaza op Microsoft-event
Marokko traint Malinese dronepiloten, onrust in Algerije
Tram komt naar Tanger
Marokko stelt voorwaarde aan Israël voor opvang Palestijnen
Illegale strandpaleizen heersen in Marokko
Marokko ontdekt schat aan strategische mineralen
Fransman al jaar vermist in Marokko, mysterie blijft