22 juni 2023 - 13:00 - Economie
Het kopen van een huis in Marokko zou een nieuwe boost kunnen krijgen. Minister Fatima Zahra Mansouri van Ruimtelijke Ordening, Stedelijke Ontwikkeling, Huisvesting en Stedelijk Beleid, heeft laten doorschemeren dat er nieuwe maatregelen in het verschiet liggen om de toegang tot het bezit van een huis te vergemakkelijken.
Op maandag zei Fatima Zahra Mansouri tijdens een vraag-antwoordsessie in de Kamer dat een decreet dat als doel heeft om directe steun voor de aankoop van een woning ter beschikking te stellen, momenteel wacht op goedkeuring door de regeringsraad. De maatregel, die zowel voor stedelijke als landelijke gebieden zal gelden, moet rekening houden met de specifieke realiteit van alle gemeenten.
Lees ook: Onzekerheid dreigt op Marokkaanse vastgoedmarkt
De minister erkende daarnaast ook het probleem van een tekort aan woningen op het platteland, veroorzaakt door een onevenwicht tussen vraag en aanbod. Ondanks de invoering van een woningbouwprogramma van 250.000 dirham, zijn er tot december 2022 slechts 719 van de 6052 eenheden gebouwd, aldus Mansouri.
Lees ook: Marokkaans vastgoed draait op halve kracht, kopers wachten steunmaatregel af
Gezien de situatie heeft het ministerie een drieledige strategie opgezet om het probleem op te lossen. Ten eerste is de uitvoering van urbanisatiedocumenten versneld, zodat nu 84% van de plattelandsgemeenten wordt bestreken. Daarnaast kondigde Mansouri aan dat het ministerie 42 specifieke documenten voor plattelandsgebieden heeft opgesteld voor de periode 2022/2023 en de procedures heeft vereenvoudigd in overeenstemming met de aanbevelingen van de nationale dialoog.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko
Maroc Telecom en Inwi sluiten verrassende alliantie
Ryanair schrapt gedwongen vluchten naar Marokko