28 augustus 2018 - 19:00 - Marokko
Dagelijks frauderen 5000 automobilisten bij tolpoortjes op snelwegen in Marokko. De autoriteiten zijn op zoek naar een oplossing.
Enkele jaren geleden werden dagelijks slechts een honderdtal gevallen van fraude bij de péages geregistreerd.
Nu gebruiken duizenden mensen elke dag de "treintjes-truc" om de snelweg op en af te gaan zonder te betalen. De truc is simpel. Fraudeurs rijden bijna tegen de bumper van weggebruikers die wel betalen. Wanneer de slagboom opengaat rijden ze gewoon mee onder de slagboom en hoeven dus niet te betalen.
Justitie heeft besloten om de strijd aan te binden met fraudeurs. Mohamed Abdennabaoui, president van het parket, heeft een circulaire gestuurd naar alle procureurs des koning in het land waarin hen wordt gevraagd om meer aandacht te hebben voor de klachten van snelwegbeheerder ADM. Ook aan de politie werd gevraagd om strenger op te treden en de fraudeurs te identificeren en te arresteren.
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"