16 maart 2019 - 11:50 - Marokko
Ayoub El Omari, bekende Marokkaanse transgender, is begin deze week in een café in Tanger door een barjongen en enkele klanten mishandeld.
El Omary, die zich Dina laat noemen, droeg zoals gewoonlijk make-up en werd vergezeld door twee vrienden. Toen hij het café Istanbul in Tanger binnenstapte, weigerde de ober hem te bedienen.
Onmiddellijk na aan een tafeltje te zijn gaan zitten, kwam de barjongen hen vertellen dat ze weg moesten omdat ze "mensen zoals hen niet serveerden". Ayoub (21) weigerde en vroeg naar de eigenaar van het café.
De woordenwisseling tussen de ober en de drie vrienden liep uit de hand toen ook enkele klanten zich met de ruzie bemoeiden. Alle drie kregen klappen en werden uitgescholden.
Ayoub houdt vol dat hij een dergelijke reactie helemaal niet had zien aankomen. Hij wilde gewoon een koffie drinken in één van de populairste cafés in Tanger, ook bij toeristen. Voor de eerste keer liet hij zich niet doen en sloeg terug. Ayoub weigert zoals gewoonlijk om aangifte te doen.
Jonge neonazi veroordeeld voor beramen massamoord op moslims
Jamal Ben Saddik wint met gewonde scheenbeen
Marokko ontdekt schat aan strategische mineralen
Saudi-Arabië: visumstop voor Marokkanen?
Invoerrechten Trump: Marokko op zoek naar plan B
Watermeloen dit jaar onbetaalbaar voor Marokkanen
Marokko ontdekt schat aan strategische mineralen
Fransman al jaar vermist in Marokko, mysterie blijft
Vier doden bij drone-aanval Marokko in Sahara
Deel historische Ksar el Bahr in Safi ingestort
Air Arabia opent nieuwe route vanuit Nador
Drone SpyX: het nieuwe precisiewapen van Marokko
Marrakech rekent af met witwassen door Marokkaanse expats
Marokko schakelt vannacht over naar zomertijd