22 mei 2013 - 09:43 - Marokkanen in het buitenland
Spanje en Marokko zijn actief bezig met de voorbereidingen voor de Marhaba 2013 operatie, dat op 5 juni van start gaat. Beide landen verwachten 2 miljoen vakantiegangers.
Vorige week vrijdag hield de de Spaans-Marokkaanse commissie, verantwoordelijk voor de Marhaba-operatie, een voorbereidingsmeeting in Madrid.
Spanje gaat dit jaar 7000 mensen mobiliseren, onder wie politieagenten, de Guardia civil en de havenpolitie. Ook zullen 34 boten worden ingezet op de oversteek tussen de Spaanse en Marokkaanse havens.
De Commissie verwacht een rush op de eerste en laatste dagen van de Ramadanmaand. Daarom raadt het organisme aan, niet te wachten tot het einde van de Ramadan om terug te keren naar de gastlanden.
Lange wachttijden zijn ook te verwachten in de haven Tanger Med, waar op dit moment maar één autoscanner beschikbaar is.
Bovendien zal een folder worden gepubliceerd met nuttige informatie over het snelwegengebruik, ziekenhuizen en rustruimtes in Marokko.
Politie dacht dat hij in Marokko was, gezochte crimineel "Freaks" gevat in Antwerpen
Moord op leraar in Marokko, levenslang voor jonge dader
Woede in Marokko om geschrapte Ryanair-vlucht
Verdwaalde toerist gered in Marokkaanse bergen
Marokko zet Europees afval om in geld
Marokko aast op gevreesde K2 Black Panther Tank
Marokko wil Marokkaanse diaspora terughalen
Marokkaanse bakker breekt wereldrecord
Fiscus Marokko richt pijlen op vermogende Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI’s initiatief voor de Marokkaanse diaspora komt moeizaam van de grond
Genève groeit: steeds meer Marokkanen
Marokkaan in Zwitserland terecht voor ’ontvoering’ zoon
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora