4 november 2013 - 11:42 - Wereld
Spanje gaat in de komende weken de grenzen tussen Melilla en Marokko versterken door de hekken rond de enclave van vlijmscherpe voorwerpen - gelijk aan scheermes bladen - te voorzien.
Een driedubbele hek van 6 meter hoog en 9 km lang scheidt Melilla en Marokko. Door de Spaanse regering wordt het actueel systeem als onvoldoende beschouwd.
Op 6 km hek zal er gaas worden aangebracht om te voorkomen dat er "vingers door kunnen". Het bovenste deel van het hek krijgt een scheermesprikkeldraad, dat voor diepe snijwonden zorgt.
Abdelmalek El Berkani, regeringsafgevaardigde van Melilla, bevestigde dat de nieuwe structuur identiek is aan die dat in 2007 was weggehaald, onder druk van mensenrechtenorganisaties, als gevolg van de ernstige verwondingen die vluchtelingen opliepen.
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Algerije zwicht over Sahara voor herstel banden met Frankrijk
Zwitserse post spreekt nu ook Arabisch
EasyJet serveert tajine als dessert
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko