29 mei 2021 - 18:00 - Wereld
Ruim een week na de massale overtocht van migranten zwerven er nog altijd tientallen minderjarige migranten door de straten van Sebta. Van de ruim 8000 migranten die de oversteek naar de Spaanse stad hebben gemaakt zijn er inmiddels al 6500 weer gerepatrieerd naar Marokko.
Een taxichauffeur uit Sebta vertrouwt tv-zender Euronews toe dat de minderjarige migranten "dwalen door de stad zonder te weten wat ze moeten doen". De Spaanse wet beschermt onbegeleide minderjarigen. Ze mogen alleen gerepatrieerd worden naar Marokko als kan worden vastgesteld dat hun ouders in Marokko wonen en ze terugkeren naar aanvaardbare leefomstandigheden. Een grote groep minderjarige migranten heeft geweigerd om hun identiteit op te geven en is de opvangcentra ontvlucht.
Younès, Mohamed en Skakin, tussen de 12 en 14 jaar oud, zijn uit een opvangcentrum ontsnapt en zijn op zoek naar een plek om te overnachten. Ze rusten uit onder een boom in het park. "Natuurlijk zijn we bang. We proberen een plek te vinden waar het niet druk is. Het weinige geld dat we hebben, wordt bewaard door een vriend", vertelt Younès, de jongste van het drietal. "Ik hoop dat de politie ons niet komt terugbrengen naar het opvangcentrum. Er is daar niets", zegt Mohamed. "Ik weet dat mijn moeder naar me op zoek is en wil dat ik terugga naar Marokko, maar dat wil ik niet", vertelt Skakin.
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Algerije zwicht over Sahara voor herstel banden met Frankrijk
Zwitserse post spreekt nu ook Arabisch
EasyJet serveert tajine als dessert
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko