18 januari 2012 - 09:38 - Marokko
Nabila Mounib werd verkozen tot partijvoorzitster van de Socialistische Eenheidsparti (PSU) op zondag. Zij is de eerste vrouw dat aan het hoofd van een politiek partij komt in Marokko.
De jonge vrouw, dat Mohamed Moujahid vervangt bij de PSU, partij dat niet aanwezig is in het parlement, werd verkozen na een lang en verhit debat. Haar enige tegenstander, Mohamed Sassi, trok zich uiteindelijk terug, waardoor ze als enige kandidate overbleef.
De PSU, dat probeert zijn imago te verjongen, had ook de mogelijkheid geopperd van een college-regering, een optie dat de leden niet heeft overtuigd.
Nabila Mounib, lid van de PSU sinds de oprichting en eeuwige activiste van Links, werd verkozen voor een termijn van drie jaar.
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"