14 januari 2023 - 13:00 - Wereld
Het corruptieschandaal met de bijnaam "Qatargate", heeft het Europees Parlement vlak voor de kerstvakantie opgeschrikt. Stilaan geeft het ook zijn geheimen prijs. Er was sprake van de voormalige ondervoorzitter van de instelling, Eva Kaili, maar nu wijst alles erop dat de voormalige Italiaanse afgevaardigde Antonio Panzeri achter de affaire zit. Hij is bevriend met de Marokkaanse ambassadeur in Polen, Abderrahim Atmoun.
Tot 2019 was Panzeri lid van het Europees Parlement en van de Commissie betrekkingen met de Maghreblanden. De Italiaanse politie arresteerde zijn vrouw en dochter in Bergamo, hun uitlevering aan Brussel wordt voorbereid. De Marokkaanse ambassadeur in Polen, Abderrahim Atmoun, stuurde de twee verdachten regelmatig geld op hun bankrekeningen. Ze kregen ook geschenken.
Lees ook: Marokko ’slachtoffer’ corruptieschandaal Europees Parlement
De relaties van Panzeri met Marokko gaan echter terug tot 2011, toen hij al contact had met leden van de Marokkaanse ambassade in Brussel, meldt de Belgische krant Le Soir. In hetzelfde jaar legde Panzeri contacten met Atmoun, de toenmalige Marokkaanse vertegenwoordiger in de Gemengde Parlementaire Commissie Marokko-Europese Unie, waarvan Panzeri de voorzitter was, aldus de Britse krant Financial Times.
Lees ook: Europees Parlement: Marokko reageert op corruptiebeschuldigingen
Al in 2010 had het Italiaanse parlementslid zich uitgesproken voor de toekenning van aanzienlijke middelen aan Rabat en de handels- en visserijovereenkomst met het koninkrijk. Het bleek dat Panzeri vóór zijn arrestatie ook oudejaarsavond met zijn familie had doorgebracht in het La Mamounia hotel in Marrakech. Hij kwam met de Marokkaanse autoriteiten overeen eerst de kampen in Tindouf te bezoeken om niet als pro-Marokkaans te worden beschouwd.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Spaanse justitie: uitzetting Algerijn naar Marokko onwettig