Zoeken

Nieuwe weg Smara-Mauritanië bijna klaar

21 februari 2025 - 10:00 - Marokko

©

De aanleg van de weg tussen Smara en de grens met Mauritanië is in een vergevorderd stadium. Op dit moment is meer dan 95% van het project afgerond, meldt Samih Zemmari, hoofd van de afdeling Uitrusting, Transport en Logistiek in Smara.

De nieuwe weg, die een lengte van 93 kilometer heeft, verbindt Smara via Amgala en Tifariti met de Mauritaanse grens. In totaal is er een bedrag van 49,72 miljoen dirham in het project geïnvesteerd.

Lees ook: Marokko bewaakt nieuwe weg in Sahara met drones

De weg bestaat uit vier verschillende delen. Het laatste deel, een 53 kilometer lang stuk tussen Smara en de grens, is nu in de afrondende fase. De werkzaamheden hieraan zijn voor 88% voltooid. Dit wegdeel heeft ruim 28 miljoen dirham gekost. De andere drie delen, samen 40 kilometer lang, zijn al eerder afgerond: in 2017, 2022 en 2023. De totale kosten hiervan bedroegen respectievelijk 7, 9,54 en 4,92 miljoen dirham. Binnenkort worden ook de verkeersborden en belijning op de verschillende wegdelen aangebracht.

Lees ook: Nieuwe grensovergang tussen Marokko en Mauritanië?

Met de nieuwe weg wil Marokko het transport versnellen, de veiligheid op de weg vergroten en het comfort voor de reizigers verbeteren. Daarnaast is de weg van belang voor de verbinding tussen Marokko en Mauritanië. De weg moet de opening van een tweede grensovergang mogelijk maken. Bovendien biedt de weg de gebruikers een goede en veilige infrastructuur.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team