1 juli 2022 - 19:40 - Wereld
Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky onderhandelt Oekraïne met Rusland over de vrijlating van Oekraïense en buitenlandse pro-Oekraïense strijders. Zo heeft hij woensdag bekendgemaakt. Een opsteker voor de Marokkaan Brahim Saadoun, die door een rechtbank in Donetsk ter dood werd veroordeeld.
Duizenden Oekraïense en buitenlandse soldaten worden door Rusland vastgehouden "die zich vrijwillig hebben aangemeld" om Oekraïne te verdedigen, herinnerde Zelensky in een interview met de Amerikaanse zender NBC.
Lees ook: Nieuwe ontwikkelingen in zaak Brahim Saadoun
De Oekraïense president bevestigde dat er onderhandelingen met Rusland over hun vrijlating aan de gang zijn. "Vandaag is het oorlog in Oekraïne, maar morgen kan het in Europa of in de Verenigde Staten zijn. Daarom is het absoluut juist om te beweren dat de oorlog met Oekraïne reeds een oorlog is met Europa en de Verenigde Staten," zei hij.
Lees ook: Marokko reageert op doodstraf van Brahim Saadoun
De verklaring van de Oekraïense president kwam op dezelfde dag dat de verdediging van Shaun Pinner, een Britse pro-Oekraïense activist die in de zelfbenoemde Volksrepubliek Donetsk ter dood veroordeeld was, aankondigde tegen het vonnis in beroep te gaan. De 48-jarige Pinner en de andere Brit, de 28-jarige Aiden Aislin zijn samen met de Marokkaan Brahim Saadoune op 9 juni ter dood veroordeeld wegens gevechtshandelingen aan de zijde van de Oekraïense strijdkrachten.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Spaanse justitie: uitzetting Algerijn naar Marokko onwettig